Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009

Εύκολο απόγευμα

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου απέναντι στον Κ.Α.Ο.Κ. Παλαίμων με 47-72 σε ένα παιχνίδι στο οποίο δεν χωρά ιδιαίτερη κριτική λόγω της σημαντικής διαφοράς δυναμικότητας των δύο ομάδων.

Ο Ποσειδώνας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι με ιδιαίτερη όρεξη και διάθεση από τους παίχτες του με αποτέλεσμα να χτίσει πολυ γρήγορα μία διαφορά άνω των 15 πόντων (6-21 σκορ πρώτου δεκαλέπτου) η οποία όμως διατηρήθηκε σε αυτά τα επίπεδα κυρίως λόγω της χαλάρωσης που αδιακαιολόγητα επήλθε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Κάπως έτσι στο ημίχρονο ο πίνακας του γηπέδου έδειχνε 21-36 για τους φιλοξενούμενους.

Στο τρίτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο σοβαροί, με μεγαλυτερη ενέργεια και σοβαρότητα με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει στους 30 πόντους και το τελευταίο δεκάλεπτο να αποκτα διαδικαστικό χαρακτήρα.

Δεκαλέπτα: 6-21, 15-15, 8-21, 11-15.

Κ.Α.Ο.Κ Παλαίμων: Λεβεντόπουλος 19(3), Γκούτσης, Ρεκλίτης 7(1), Ρουστέμης, Μπίσδας, Καλαματιανός 8(2), Φλέσσας 7, Τριαντάφυλλος, Σταματόπουλος, Κωνσταντίνου 4, Μπολάνος 2, Ψυχογιός 4