Πέμπτη 8 Μαρτίου 2012

ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ 70-75

2011-2012  Μπάσκετ Γ' Εθνική-1ος Όμιλος Νότου -16η Αγωνιστική
Η ομάδα μας πέτυχε πολύ σημαντική νίκη στα Ιωάννινα, που μπορεί στη συνέχεια ν' αποβεί καθοριστική για την παραμονή της στη Γ' Εθνική Κατηγορία.
Μετά από ένα μέτριο σε απόδοση 1ο ημίχρονο (33-26), με τους τραυματίες που επέστρεψαν να προσπαθούν να προσαρμοστούν, ακολούθησε ένα καταπληκτικό 3ο δεκάλεπτο (5-18) που ουσιαστικά μας έδωσε τη νίκη. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι αντίπαλοί μας αντέδρασαν και ισοφάρησαν 3'' πριν τη λήξη (58-58). Ελεύθερο σουτ τριών πόντων του Κρασαδάκη με τη λήξη, δεν βρήκε στόχο. Στην παράταση οι παίκτες μας φάνηκε να έχουν περισσότερες δυνάμεις, καλλίτερη ψυχολογία και πάθος για τη νίκη.

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Μανωλιτσάκης): Κρασαδάκης 6, Κοντόπουλος 9 (2), Κατσαμάκης 14 (1), Δημητριάδης, Μπαλτζής 3 (1), Γεωργίου 9 (1), Χριστοφιλόπουλος, Σακελλάρης 12, Πανούσης 22 (2), Δανίκας, Χρήστου.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παππάς): Τώνης 9, Πρέντζας 22 (3), Φυραρίδης, Τάσσης, Μιχαήλ 3 (1), Αγγελής 7, Τσιουμάνης 8, Παμάζης 3 (1), Μπαρτζώκας 6, Αυγερινός 12.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 33-26, 38-44, 58-58, 70-75

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Τσουραπάς-Μηλαπίδης.

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΜΙΛΩΝΑ, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ Γ. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ.