Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 81-56

2011-2012  Μπάσκετ Γ' Εθνική-1ος Όμιλος Νότου -10η Αγωνιστική
Σημαντική νίκη βαθμολογικά πέτυχε η ομάδα μας, με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Πατρών. Οι παίκτες μας ξεκίνησαν το παιχνίδι πολύ δυνατά, αποφασισμένοι να ξεκαθαρίσουν την κατάσταση από την αρχή,
αλλά η αναστάτωση που προκλήθηκε από τον τραυματισμό του Πανούση στο 2ο λεπτό (κάταγμα της μύτης) όπως και η σθεναρή αντίσταση των παικτών της Ολυμπιάδας, είχαν σαν αποτέλεσμα ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο κατά το οποίο προηγηθήκαμε με 6 πόντους. Ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο (25-11), κατά το οποίο επιβάλαμε πλήρως το ρυθμό μας, ήταν αρκετό. Το τέταρτο δεκάλεπτο κύλησε δίχως εκπλήξεις, η διαφορά διευρύνθηκε και δόθηκε αρκετός χρόνος στους εφήβους της ομάδος.

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Μανωλιτσάκης): Καραγιάννης 2, Κρασαδάκης 11 (1), Κοντόπουλος 18 (4), Κατσαμάκης 8, Δημητριάδης, Μπαλτζής 8 (2), Γεωργίου 6, Χριστοφιλόπουλος, Σακελλάρης 22, Πανούσης 3, Κούτουλας 3, Δανίκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ (Αναστασόπουλος): Λυμπέρης 21, Τσιουβέλης, Σωτηρόπουλος, Χρυσανθόπουλος 9 (2), Βουρλούμης 1, Τσεκλένης 2, Χασάπης 2, Μούτσιος 21 (1).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 34-28, 59-39, 81-56.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Ραχιώτης - Βίλιας.

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ , ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00.