Παρασκευή 24 Απριλίου 2009

Έπεσε η αυλαία...

Χτες πραγματοποιήθηκε η τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α1' ΕΣΚΑΚ με τον Τήρρωνα Αγίων Θεοδώρων να αναδεικνύεται πρωταθλητής και τον Παλαίμωνα Κορίνθου να υποβιβάζεται στην Α2.
Σ' ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς ο Ποσειδώνας Λουτρακίου επικράτησε εύκολα του ΄Αρατου Κιάτου με 82-45 και έτσι έκλεισε με νίκη τη φετινή χρονιά τερματίζοντας στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος.
Το ματς δεν χρίζει ιδιαίτερης κριτικής καθώς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν ιδιαίτερα αδιάφορες. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε 17-14 ο Ποσειδώνας Λουτρακίου βελτίωσε σημαντικά την εικόνα του, κυρίως στη άμυνα και ξέφυγε στο σκορ με το ημίχρονο να λήγει με το 37-22 υπέρ των γηπεδούχων.
Η ίδια η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ποσειδώνα να είναι πολύ καλύτερος και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 82-45

Δεκαλεπτα: 17-14, 20-8, 24-14, 21-9

Ποσειδώνας Λουτρακίου:Σταυρόπουλος 17, , Καραγιάννης 18(2), Μάστορης 13, Μπόκος 7, Χριστοφιλόπουλος 7(1), Κουτρούλης 1, Δημητριάδης 5(1), Στυλιανού 3, Τασινός 2, Δαμβουνέλης 5, Ντερτιλής 2, Γλυκοφρίδης 2

Αρατος: Μπάμπλης 6(2), Ζαρρής Χρ 11, Λέτσιος 6, Δούβης 6, , Μούζουλας 12(1), Ζαρρής 4, Παπαλέξης, Μπρίνιας , Σημαιοφορίδης 4, Δαμας 2, Κολαξίδης 6(1)

Διατητές: Καραλής, Στρέμπας